Logo

29-04-2020

Drodzy i kochani Maratończycy! Z wielkim smutkiem informujemy, że tegoroczny Maraton Leśny Kwidzyn nie odbędzie się z powodu stanu pandemii i związanych z tym różnego rodzaju ograniczeniami związanymi z organizacją jakichkolwiek imprez. Osoby, które opłaciły wpisowe na tegoroczny bieg otrzymają jego zwrot.

Na pocieszenie przygotowujemy dla Was niespodziankę na przyszły rok - maraton w podwójnej wersji - łatwej i trudnej.

Do zobaczenia za rok!

08-03-2020

Serdecznie zapraszamy do wspólnego treningu, do budowania formy przed Maratonem Leśnym Kwidzyn 💪😀. Spotykamy się w niedzielę 15.03.2020 o godz. 8:00 na Miłosnej przy bramie Arboretum. Biegniemy dystans około 18 km. Tempo biegu spokojnie około 6:00 - 6:30 min/km. Tzw. tempo konwersacyjne.

05-02-2020

I Ty mozesz ukończyć MARATON LEŚNY KWIDZYN! Zapisy od dziś tylko na stronie www.tech-race.pl.

Zapraszamy do Kwidzyna 27.06.2020 na III Maraton Leśny Kwidzyn!

01-07-2019

2 Maraton Leśny już za nami. Uffffff … było gorąco, ale daliśmy radę! Wszystko dzięki niezłomnej postawie obsługi, partnerów oraz przecudownych wolontariuszy!!! Z całego serca dziękujemy! Bez Was nie udałoby się nic!

 • Cyklo Kwidzyn
 • Gward
 • Gmina Gardeja Biega
 • Kwidzyn Biega
 • OSP Sadlinki
 • OSP Kwidzyn
 • Zdrowie Edukacja Uroda Sport – Mariusz Prześniak
 • Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych - Hospicjum im. Świętego Wojciecha
 • „NOWICKI” Daniel Nowicki
 • Koło Łowieckie Daniel
 • Koło Łowiecki Odyniec
 • Browar Gościszewo Pan Grzegorz Drosiński „Drosik”
 • Kutiak Ewa i Marek - Szkółkarstwo Leśne i Ozdobne Szkółka Otława
 • Gospodarstwo Pszczelarskie Gabriela i Jacek Grzelak
 • Usługi Transportowe Roman Milewski
 • Pilarex Stanisław Szyc
 • Dombud Usługi Ogólnobudowlane Bogdan Mielczarek
 • Dendroserwis Porębny Robert
 • Gmina Sadlinki
 • Ekoinicjatywa
 • Mop Serwis
 • Wogo Trans Wojciech Goc
 • Traktor Team Gmina Kwidzyn
 • UMKS Kwidzyn
 • KCSiR
fot. Grzegorz Drosiński

29-06-2019

Mamy zwycięzcę!!! To Krzysztof Garbowski, który pokonał trasę maratonu w 2 godziny 50 minut i 37 sekund, oraz:

 • zwyciężył w poprzednej edycji maratonu,
 • skrócił swój zeszłoroczny czas o niecałą minutę.
GRATULUJEMY!!! Fot.MW

29-06-2019

Chwilę przed startem... Fot.MW

26-06-2019

W związku z prognozowanymi wysokimi temperaturami 🌞🔥postanowiliśmy zwiększyć ilość punktów odżywczych. Szczegóły dotyczące ich rozmieszczenia znajdziecie na mapie trasy maratonu.

25-06-2019

Uwaga Uczestnicy Maratonu Leśnego Kwidzyn !!!

 • Jest duże prawdopodobieństwo, że maraton odbędzie się w ekstremalnie wysokich temperaturach. Upał jest zagrożeniem dla każdego. Skwar, lecący strumieniami pot, skurcze mięśni, suchość w ustach, brak sił, znużenie, odwodnienie i w konsekwencji udar słoneczny – to częste objawy biegania w upale. Na szczęście na wszystko jest sposób i wystarczy pamiętać o kilku zasadach, by zapobiec przykrym konsekwencjom. W trosce o Wasze zdrowie przypominamy kilka podstawowych.
 • Przede wszystkim musicie być bardzo dobrze nawodnieni gdyż szybko grozi Wam przegrzanie i kompletny spadek wytrzymałości (zacznijcie się nawadniać co najmniej 1 dzień przed maratonem).
 • W trakcie maratonu pijcie wodę na każdym punkcie odżywczym, zaczynając już od pierwszego. Na trasie będzie, aż 12 punktów nawadniania !!!.
 • Bieg w upale zwiększa zapotrzebowanie energetyczne organizmu, przygotujcie więc więcej żeli niż zwykle.
 • Zweryfikujcie planowany wynik na mecie. Przy temperaturze 27 stopni zaleca się zwolnienie o około 30 min, a przy 32 stopniach nawet o 60 min.
 • Na maraton ubierzcie się w luźny, jak najbardziej przewiewny strój w jasnych kolorach. Załóżcie lekką oddychającą czapeczkę i okulary przeciwsłoneczne. Unikajcie skarpet kompresyjnych (utrudniają oddawanie ciepła). Nasmarujcie się kremem do opalania z wysokim filtrem.
PAMIĘTAJCIE, że zdrowie jest najważniejsze, że spotykamy się wszyscy na mecie w dobrych humorach.

20-06-2019

Osoby, które planują przyjechać na maraton do Kwidzyna nieco wcześniej, mogą skorzystać z bezpłatnego noclegu w hali sportowej. Po biegu możecie tam także skorzystać z natrysków. Na załączonych zdjęciach znajdziecie również szczegóły dotyczące miejsca startu/mety oraz wyznaczonych miejsc parkingowych. Do zobaczenia na starcie !!!

13-06-2019

Tak wygląda medal i koszulka II edycji Maratonu Leśnego Kwidzyn 😀. Do startu pozostało już tylko 16 dni 😅🏃‍♂️!!!

09-06-2019

Dziękujemy za wspólny fun #6 🏃‍♀️🏃‍♂️💪😅. Do zobaczenia na kolejnych wycieczkach biegowych !!!!!!!!!!!!

08-06-2019

Kilka fotek z dzisiejszego biegu :). Jutro kolejny fun, tym razem na dystansie 30km 😅!!!!

07-06-2019

Wirtualny spacer po Nadleśnictwie Kwidzyn pozwoli Wam zobaczyć nasze lasy z lotu ptaka i poczuć przedsmak tego, co czeka Was podczas tegorocznej edycji maratonu.

Zapraszamy do wirtualnych spacerów i do zobaczenia na starcie ;)!

Wirtualny spacer po Nadleśnictwie Kwidzyn made by Świat z Drona

02-06-2019

Podsumowanie Maratonu Leśnego Kwidzyn na Endomondo. Do samego końca trwała pasjonująca rywalizacja pomiędzy trzema zawodnikami: Krzysztofem, Pawłem i Jackiem 🏃‍♂️🏃‍♂️🏃‍♂️. Ostatecznie zwycięzcą okazał się Krzysztof 💪😃, który nabiegał aż 3110 km, Paweł 3052 km, a Jacek 2957 km !!! W rywalizacji kobiet zwyciężyła Natalia przed Elżbietą i Iwoną 🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♀️. Natalia przebiegła 1412 km, Elżbieta 1171 km, a Iwona 1148 km. W loterii wylosowano numer 106 !!! Szczęśliwym posiadaczem okazał się Jacek Hillar, który uzyskał 355 km 👏🎊😀. Gratulacje dla liderów rywalizacji i wielkie brawa dla wszystkich uczestników 👏👏👏👏. Serdecznie dziękujemy Wam za udział i wspólną zabawę 😀!!! Czekamy na Was 29 czerwca na maratonie w Kwidzynie ☀️🌳😎🌲🤠 .
www.endomondo.com/challenges/39070722

31-05-2019

Drodzy Biegacze!!! Serdecznie zapraszamy do zapisów na nasz maraton. To jest ostatni moment, skorzystania z tej oferty. Zapewniamy, że atrakcji będzie co nie miara 🎊💥. Bieganie po lesie jest fajne 🏃‍♀️🌲🏃‍♂️🌳💪😃.

30-05-2019

Dziękujemy serdecznie za wspólny bieg - fun #4, za aktywnwe spędzenie czasu w miłej atmosferze. Do zobaczeniu na kolejnych wycieczkach biegowych 🏃‍♀️🌲🏃‍♂️🌳. Bieganie po lesie jest fajne 💪😄.

29-05-2019

Sympatyków biegania zapraszamy na kolejną wycieczkę biegową trasą Maratonu Leśnego Kwidzyn - FUN #4 🤠🏃‍♂️😎🏃‍♀️. Spotykamy się w czwartek 30 maja o godz. 17:30 na Miłosnej przy Arboretum. W planie mamy przebiec około 15km 😄. Tempo bardzo spokojne około 6:30 min/km 😜. Serdecznie zapraszamy do wspólnej aktywności w świeżym leśnym powietrzu 🌳🏃‍♂️🌲🏃‍♀️.

28-05-2019

Serdecznie dziękujemy za wspólny bieg. Wszystkim sie bardzo spodobało, więc juz w ten czwartek zapraszamy na kolejną wycieczke biegowa trasą Maratonu Leśnego Kwidzyn - Fun #4 😄🏃‍♂️🌲🏃‍♀️!!!

27-05-2019

Sympatyków biegania zapraszamy na wycieczkę biegową trasą Maratonu Leśnego Kwidzyn - FUN #3 🤠🏃‍♂️😎🏃‍♀️. Spotykamy się we wtorek 28 maja o godz. 17:30 na Miłosnej przy Arboretum. W planie mamy przebiec nieco krótszy dystans, około 12km 😄. Tempo bardzo spokojne około 6:30 min/km 😜. Serdecznie zapraszamy do wspólnej aktywności w świeżym leśnym powietrzu 🌳🏃‍♂️🌲🏃‍♀️.

26-05-2019

Wycieczka biegowa FUN #2 za nami. Dziękujemy serdecznie biegaczom za wspólne spędzenie czasu w niedzielny poranek🌞😎. Zapraszamy na kolejną wycieczke, szczególy niebawem 🏃‍♂️🌲🏃‍♀️😀!!!

22-05-2019

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 2 edycji Maratonu Leśnego Kwidzyn !!! Trasa w całości przebiega po leśnych drogach i ścieżkach w terenie o urozmaiconej rzeźbie. Liczne podbiegi i zmienna nawierzchnia powodują, że nie należy do najłatwiejszych, ale piękno kwidzyńskich lasów na pewno zrekompensuje pot i łzy biegaczy 🌳🏃‍♀️🌲🏃‍♂️😁. W miejscu startu-mety w Arboretum Nadleśnictwa Kwidzyn w trakcie biegu dla kibiców i osób towarzyszących odbędzie się piknik rodzinny z licznymi atrakcjami dla każdego 🥳☀️🎉💚👏! Nie zabraknie swojskich smaków. Wegetarianie znajdą coś smacznego dla siebie, koła łowieckie przygotowują dziczyznę do posmakowania, a koła gospodyń wiejskich przygotują smakowite ciasta 🥮🍰🍪🍩😀. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym biegu 😀! Niższa opłata startowa w wysokości 50 zł tylko do 31.05.2019 r. (po tym terminie już 100zł). Miejsc zostało niewiele, a czasu coraz mniej 😀!

21-05-2019

Sympatyków biegania zapraszamy na wycieczkę biegową trasą Maratonu Leśnego Kwidzyn - FUN #2 🤠🏃‍♂️😎🏃‍♀️. Spotykamy się w niedziele 26 maja o godz. 9:00 na Miłosnej przy Arboretum. W planie mamy pobiec pierwszą pętlą (dystans ok. 22 km) zgodnie z kierunkiem drugiej edycji maratonu, czyli w lewo 😄. Tempo bardzo spokojne około 6:30 min/km lub wolniej 😜. Serdecznie zapraszamy do wspólnej niedzielnej aktywności na świeżym powietrzu 🌳🏃‍♂️🌲🏃‍♀️.

29-04-2019

Wycieczka biegowa trasą naszego maratonu - FUN #1 🏃‍♂️🌳🏃‍♂️🌲😃. Lekki deszczyk, pachnące lasem powietrze i pogaduchy w czasie biegu spowodowały, że 24km minęły nadspodziewanie szybko 😃.

26-04-2019

Sympatyków biegania serdecznie zapraszamy na wycieczkę biegową trasą Maratonu Leśnego Kwidzyn. Spotykamy się w niedziele 28 kwietnia o godz. 9:00 na Miłosnej przy Arboretum. Dystans około 21km, tempo spokojne około 6:30 min/km lub wolniej.